Фінансовий ринок
-
Визначте вартість звичайних акцій, якщо відомо розмір річного дивіденду (350 грн.). Середня ринкова прибутковість цінних паперів даної галузі – 15%. Прогнозований щорічний приріст дивідендів – 5%.
Ца = Д / (d-g), де Д – дивіденд, д – середня ринкова прибутковість, g – приріст.
Ца = 350 / 15%-5% = 350 / 0,1 = 3500 грн
-
Визначте суму, яку підприємство повинно сплатити банку, якщо було отримано кредит 500 тис.грн. на термін 3 р. За системою складних відсотків, у 1р – 18%, у 2 р. – 19%, 3р – 20%.
FV = PV(1+K1)*(1+K2)*(1+K3)
FV = 500*1,18*1,19*1,20 = 1270,152тис.грн.
Обов’язковий залишок встановлено у сумі 3% від суми кредиту і комісійні 0,2% щомісячно.
500000*3% = 15000 грн.
36*0,2 = 7,2%
7,2% * 500 = 36 тис.грн
Вартість кредиту = 1270,152+24+57,6 = 1351,752 тис.грн.
-
Визначити поточну дохідність інвестованих коштів у агрофірму шляхом придбання її акцій. Курс акцій – 120, номінальна вартість однієї акції – 1000 грн., дивіденди виплачуються в розмірі 15% річних.
-
Ціна акції = Курс * Номінальна вартість /100
Ціна акції = 120*1000 /100 = 1200 грн.
Дохідність = Величина дивіденду / Ціна акції
Величина дивіденду = 15% * 1200 = 180 грн.
Дохідність = 180/1200 = 0,15
-
Визначте залишкову вартість інвестицій на кінець року та розрахуйте курсову вартість акції на ринку цінних паперів, якщо компанія “А” з метою подальшого продажу придбала 01.08. 2017 р. акції компанії “Б” у кількості 400,0 штук за справедливою вартістю 100 грн. за кожну. В кінці року компанія “Б” виплатила компанії “А” дивідендів на суму у 2 грн. на кожну акцію за кожний місяць. Ставка банківського відсотка склала - 20 % річних.
-
Номінальна ціна акції = кількість випущених акцій х вартість акції
-
Номінальна ціна акції = 400 * 100 = 40000 грн.
Дивідендний дохід за рік за 1 акцію = розмір дивідендів * період
Дивідендний дохід = 2 * 12 = 24 грн / акція
Дохідність акцій = 24 / 100 = 0,24
Курсова вартість = Номінальна ціна акції * Дохідність / Ставка відсотка
Курсова вартість = 40000 * 0,24 / 0,2 = 48000 ринкова ціна.
Фінанси підприємств
-
Визначити фінансові результати підприємства від звичайної діяльності та розрахуйте суму податку на прибуток підприємства, якщо:обсяг реалізованої продукції за повною собівартістю – 2200 тис. грн.; рентабельність реалізованої товарної продукції – 20%;
обсяг іншої реалізації – 82,8 тис. грн. собівартість іншої реалізації – 280 тис. грн. сума штрафів, одержаних підприємством – 33,0 тис. грн. сума сплачених штрафів – 12,0.
Фінансові результати підприємства від звичайної діяльності = прибуток від основної діяльності + прибуток від іншої реалізації
прибуток від основної діяльності = собівартість х рентабельність реалізованої товарної продукції
Прибуток від основної діяльності = 2200 * 0,2 = 440 тис.грн.
Прибуток від іншої діяльності = Обсяг іншої реалізації – Собівартість іншої реалізації + Сума одержаних штрафів – Сума виплачених штрафів
Прибуток від іншої діяльності = 82,8 – 280 + 33 - 12= -176,2 тис.грн.
Фінансові результати підприємства від звичайної діяльності = 440 – 176,2 = 263,8 тис.грн.
Податок = 18% * 242,8 = 43,70 тис.грн.
-
2. Розрахуйте фінансові результати від звичайної діяльності підприємства до оподаткування:
-
№ |
Показники |
Тис.грн. |
1. |
Дохід (виторг) від реалізації продукції (з ПДВ) |
420 |
2 |
Акцизний збір |
50 |
3 |
Собівартість реалізованої продукції |
150 |
4 |
Інші операційні доходи |
10 |
5 |
Адміністративні витрати на збут |
40 |
6 |
Фінансові доходи |
15 |
7 |
Фінансові витрати |
9 |
Фінансовий результат = Виторг від реалізації – Акциз – ПДВ – Собівартість + Інші операційні доходи – Адміністративні витрати + Фінансові дооди – Фінансові витрати
ПДВ = Дохід / 6; ПДВ = 420 / 6 = 70 тис.грн.
Фінансовий результат = 420–50–70–150 – 10 – 40 + 15 – 9 = 106 тис.
-
Визначити фінансові результати підприємства від звичайної операційної діяльності, якщо:- обсяг реалізованої продукції за повною собівартістю – 17200 грн.;- рентабельність реалізованої товарної продукції – 25%;- сума штрафів одержаних виробництвом – 700 грн.;- обсяг іншої реалізації – 2200 грн. - собівартість іншої реалізації – 1500 грн.- сума штрафів, одержаних підприємством – 800 грн. - сума сплачених штрафів – 500 грн.
-
Прибуток від основної діяльності = собівартість х рентабельність реалізованої товарної продукції
-
Прибуток від основної діяльності = 17200 * 25% = 4300 грн.
Прибуток від іншої діяльності = Обсяг іншої реалізації – Собівартість іншої реалізації + Сума одержаних штрафів – Сума сплачених штрафів.
Прибуток від іншої діяльності = 2200–1500+800 + 700–500=1700 грн.
Фінансовий результат = Прибуток від основної діяльності + Прибуток від іншої діяльності