EP
.pdfМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇН, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Інститут економіки і менеджменту Кафедра економіки підприємства та інвестицій
КУРСОВА РОБОТА
«Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства»
з дисципліни «Економіка підприємства»
Виконав:
студент групи
Прийняла:
Загорецька О.Я.
ЛЬВІВ – 2011
ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………………… .3
РОЗРАХУНОК ІНДИВІДУАЛЬНИХ КОЕФІЦІЕНТІВ……………………………..4
РОЗДІЛ 1. ВИРОБНИЧА ПРОГРАМА ПІДПРИЄМСТВА
1.1.Виробнича програма та її виконання ………………………………….……5
1.2.Чисельність промислово виробничого персоналу…………………………5
1.3.Фонд оплати праці підприємства……………………………………………8
1.4.Вартісна оцінка основних виробничих фондів підприємства……………10
1.5.Кошторис витрат на виробництво продукції………………………….…..16
1.6.Калькулювання собівартості продукції…………………………………....19
1.7.Нормування оборотних засобів підприємства………………………….…27
1.8.Визначення цін на продукцію.......................................................................31
РОЗДІЛ 2. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
2.1.Беззбитковість виробництва………………………………………….…….32
2.2.Основні фінансово-економічні показники діяльності підприємства…....33
2.3.Показники ефективності використання виробничих ресурсів……….…..39
РОЗДІЛ 3. ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА
3.1.Показники ефективності інвестицій у проекти розвитку підприємства...42
3.2.Очікувані показники діяльності підприємства в наступному періоді…...44
ВИСНОВКИ……………………………………………………………..………….…48
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ...……………………….……...……....49
ДОДАТКИ Додаток А. Графічна частина
Додаток Б. Індивідуальні вихідні дані
2
ВСТУП
Економіка підприємства – наука про ефективність виробництва, шляхи і методи досягнення підприємством своїх цілей за умов раціонального використання ним всіх видів ресурсів.
Предметом вивчення економіки підприємства є способи ефективного використання ним всіх видів ресурсів та елементів виробничого процесу.
Курсова робота “Економіка виробничо-господарської діяльності ” необхідна для допомогти студентові в оволодінні навиками практичних знань з основних питань курсу, що стосуються діяльності підприємства за умов ринку.
У курсовій роботі студент повинен за індивідуальними даними про показники річної виробничої програми підприємства визначити показники її виконання. На основі даних про запропоновані варіанти інвестиційних проектів розвитку підприємства на наступний рік вибрати кращий з даних варіантів і розрахувати очікувані показники нової виробничої програми діяльності підприємства. Здійснити оптимізацію ціни на вироби, що випускаються підприємством, виходячи з критерію максимізації прибутку. За індивідуальним завданням розрахувати вплив змін техніко-економічних показників на результати діяльності підприємства.
3
РОЗРАХУНОК ІНДИВІДУАЛЬНИХ КОЕФІЦІЕНТІВ
Груповий коефіцієнт визначається поділивши останню цифру номера групи на 2. Груповий коефіцієнт = 2/2 = 1
Порядковий коефіцієнт відповідає номеру студента у списку групи поділеному на 10. Порядковий коефіцієнт = 10/10 = 1
Іменний коефіцієнт обчислюється, поділивши суму номерів перших букв власного імені та прізвища за алфавітом на 10.
Іменний коефіцієнт = (14+3)/10=1,7
Індивідуальний сумарний коефіцієнт = 1 + 1 + 1,7 = 3,7
Виріб №1 |
Ї |
Виріб №2 |
Д |
Виріб №3 |
І |
Груповий коефіцієнт |
0,5 |
Порядковий коефіцієнт |
0,4 |
Іменний коефіцієнт |
1,6 |
Знак |
- |
4
РОЗДІЛ 1. ВИРОБНИЧА ПРОГРАМА ПІДПРИЄМСТВА
1.1.Виробнича програма та її виконання
Процент виконання планових завдань з виробництва і реалізації продукції в натуральних показниках визначають для кожного виробу зокрема.
ОР |
О ГПпр ГПкр , |
(1.1) |
|
В |
|
де Ор – обсяг реалізації продукції, шт.; Ов - обсяг виробництва продукції, шт.;
ГПпр – залишки готової продкуції на початок року, шт.; ГПкр - залишки готової продкуції на кінуць року, шт. Результати розрахунків можна подати у вигляді таблиці:
|
|
|
|
|
|
|
Таблиця 1.1 |
|
Виконання планових завдань з виробництва і реалізації |
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
Види |
Обсяг виробництва, тис. |
% виконання |
Обсяг реалізації, тис. |
% |
|||
продукції |
|
шт. |
|
шт. |
|
виконання |
|
|
план |
|
звіт |
|
план |
звіт |
|
1 |
2 |
|
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
Виріб Ї |
185 |
|
177,5 |
95,946 |
186,75 |
175 |
93,708 |
Виріб Д |
900 |
|
965 |
107,222 |
892,25 |
971,5 |
108,882 |
Виріб І |
200 |
|
220 |
110,000 |
198,25 |
215,75 |
108,827 |
%виконання виробництва, %
Ї =(177,5/185)*100=95,946 Д =(965/900)*100=107,222
І =(220/200)*100=110
%виконання реалізації, %
Ї =(175/186,75)*100=93,708 Д =(971,5/892,25)*100=108,882
І =(215,75/198,25)*100=108,827
1.2.Чисельність промислово виробничого персоналу
До промислово-виробничого персоналу підприємства (за умовою курсової роботи) належать основні виробничі робітники, підсобні робітники в основному виробництві, робітники,зайняті в допоміжному та обслуговуючому виробництві, робітники, зайняті у підсобному виробництві, управлінський та обслуговуючий персонал виробничих підрозділів, адміністративно-управлінський персонал.
При розрахунку чисельності робітників за основу враховують необхідну нормативну трудомісткість виробничої програми, дані про бюджет (баланс) робочого часу одного робітника та очікуваний середній процент виконання норм виробітку робітниками:
5
чисельність основних виробничих робітників визначають за формулою 1.2. для кожного виду продукції зокрема і на підприємстві в цілому.Результат розрахунків можна подати у вигляді табл.1.3.
Ч ор |
|
|
T |
|
|
|
|
|
(1.2) |
||
t д |
k |
|
|||
|
|
вн |
де Т – трудомісткість виконання робіт, люд-год., (табл. 2; табл. 1); tд – бюджет робочоо часу одного робітника, год., (табл. 1.2); kвн – коефіцієнт виконання норм виробітку.
бюджет робочого часу визначається на основі даних про кількість робочих днів у розрахунковому році, очікуваний рівень невиходів на роботу та втрат робочого часу (табл. 1.2).
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Таблиця 1.2. |
|||
|
|
Річний бюджет (баланс) робочого часу одного робітника та його виконання |
||||||||||||||||||
|
№ п/ч |
|
|
Показники |
|
|
|
|
|
Значення показників |
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
план |
|
звіт |
|||
|
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
4 |
|
||
|
1 |
|
Кількість календарних днів |
|
|
|
|
|
|
|
365 |
|
|
365 |
|
|||||
|
2 |
|
Вихідні і святкові дні |
|
|
|
|
|
|
|
114 |
|
|
114 |
|
|||||
|
3 |
|
Номінальний фонд робочого часу, днів [1-2] |
|
|
|
|
251 |
|
|
251 |
|
||||||||
|
4 |
|
Невиходи на роботу, днів |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
|
43 |
|
|||||
|
|
|
з них: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
відпустки |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
|
24 |
|
||
|
|
|
лікарняні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
7 |
|
||
|
|
|
невиходи, що дозволяються законом |
|
|
|
|
|
5 |
|
|
4 |
|
|||||||
|
|
|
невиходи з дозволу адміністрації |
|
|
|
|
|
5 |
|
|
4 |
|
|||||||
|
|
|
цілодобові простої |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
|
3 |
|
|||
|
|
|
страйки |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
|
1 |
|
||
|
5 |
|
Явочний робочий час ,дн. [3-4] |
|
|
|
|
|
209 |
|
|
208 |
|
|||||||
|
6 |
|
Середня тривалість робочої зміни, год. |
|
|
|
|
8 |
|
|
8 |
|
||||||||
|
7 |
|
Внутрішньозмінні втрати робочого часу та простої, год. |
|
|
0,2 |
|
|
0,22 |
|
||||||||||
|
8 |
|
Ефективний фонд робочого часу на рік, год. [ 5 * (6 – 7)] |
|
|
1630,2 |
|
1618,24 |
|
|||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Таблиця 1.3 |
|||
|
|
|
Розрахунок чисельності основних виробничих робітників |
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
Види |
Нормативна |
Обсяг |
|
Трудомісткість |
Процент |
|
|
Бюджет |
|
Чисельність |
|
|||||||||
продукції |
трудомісткість |
виробництва, |
|
виконання робіт, |
виконання |
|
робочого часу |
|
основних |
|
||||||||||
|
|
виготовлення |
шт |
|
люд-год |
норм |
|
|
одного |
|
виробничих |
|
||||||||
|
|
виробу, люд- |
|
|
|
|
|
|
виробітку, |
|
робітника, год |
робітників, |
|
|||||||
|
|
|
год |
|
|
|
|
|
|
% |
|
|
|
|
|
|
люд. |
|
||
|
|
|
|
план |
звіт |
|
план |
|
звіт |
|
|
план |
|
звіт |
|
план |
|
звіт |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
|
5 |
|
6 |
7 |
|
8 |
|
9 |
|
10 |
|
11 |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
Виріб Ї |
8,5 |
185000 |
177500 |
|
1572500 |
|
1508750 |
108,75 |
|
1630,2 |
|
1618,24 |
|
887 |
|
858 |
|
|||
Виріб Д |
0,75 |
900000 |
965000 |
|
675000 |
|
723750 |
108,75 |
|
1630,2 |
|
1618,24 |
|
381 |
|
412 |
|
|||
Виріб І |
7,2 |
200000 |
220000 |
|
1440000 |
|
1584000 |
108,75 |
|
1630,2 |
|
1618,24 |
|
813 |
|
901 |
|
|||
Всього |
|
|
|
|
|
3687500 |
|
3816500 |
|
|
|
|
|
|
|
2081 |
|
2171 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Трудомісткість виконання робіт (п), люд-год
Ї =8,5*185000=1572500 Д =0,75*900000=675000 І =7,2*200000=1440000
Трудомісткість виконання робіт (з), люд-год
Ї =8,5*177500=1508750 Д =0,75*965000=723750 І =7,2*220000=1584000
Чисельність основних виробничих робітникі (п), люд
Ї =(1572500/(108,75*1630,2))*100=887 Д =(675000/(108,75*1630,2))*100=381 І =(1440000/(108,75*1630,2))*100=813
Чисельність основних виробничих робітникі (з), люд
Ї =(1508750/(108,75*1618,24))*100=858 Д =(723750/(108,75*1618,24))*100=412 І =(1584000/(108,75*1618,24))*100=901
Для розрахунку загальної чисельності працівників підприємства (Чз) в плановому і звітному періодах необхідно додатково врахувати чисельність підсобних робітників, які обслуговують основних робітників, робітників допоміжного та обслуговуючого виробництва, управлінський та обслуговуючий персонал структурних одиниць та підрозділів підприємства (спеціалістів, службовців, керівників нижчої та середньої ланки), а також вищий керівний склад, спеціалістів та службовців адміністративно-управлінського персоналу підприємства. Дані про чисельність даних категорій працівників підприємства у відсотках до чисельності основних виробничих робітників (у курсовій роботі – робітників-відрядників) наведено у табл. 3.
Визначення фактичної чисельності основних виробниичих робітників на початок кожного місяця у звітному періоді (Чор ф) здійснюється з врахуванням даних про прийом та звільнення працівників, наведених у табл. 4.
Середньоспискова чисельність основних виробничих робітників (Чор с) за звітний період обчислюється як сума середньомісячних чисельностей, поділена на кількість місяців.
Чс = (Ч1 / 2 + Ч2 + Ч3 + … + Ч12 + Ч11 / 2) / 12 |
(1.3) |
де Ч1 та Ч11 - чисельність працівників на 1.01 поточного та наступного років; |
Ч2, Ч3, …, Ч12 – чисельність працівників відповідно на 1.02, 1.03, …, 1.12 поточного року.
7
Загальна чисельність працівників, люд
Чзаг (п) =2081*((100+13,75+27,5+4,5+8,75+9,5)/100)=3413
Чзаг (з) =2171*((100+12,75+29,5+5,5+9,75+9,5)/100)=3626
Чисельність основних виробничих робітників у звітному році, люд
Чор. (з) 1 = 2171
Чор. (з) 2 =2171+(6-5)=2172
Чор. (з) 3 =2172+(10-9)=2173
Чор. (з) 4 =2173+(13-8)=2178
Чор. (з) 5 =2178+(13-8)=2183
Чор. (з) 6 =2183+(9-13)=2179
Чор. (з) 7 =2179+(4-8)=2175
Чор. (з) 8 =2175+(10-7)=2178
Чор. (з) 9 =2178+(12-5)=2185
Чор. (з) 10 =2185+(12-9)=2188
Чор. (з) 11 =2188+(13-15)=2186
Чор. (з) 12 =2186+(5-12)=2179
Чор. (з)1¹ =2179+(11-4)=2186
Середня спискова чисельність основних робітників у звітному році , люд
Ч ор (з) серед. сп
=(0,5*2171+2172+2173+2178+2183+2179+2175+2178+2185+2188+2186+2179+0,5*2186)/12=2180
Процент виконання завдань основними робітниками, %
К вн (з) =(3816500/(2180*1618,24))*100=108,1847
1.3.Фонд оплати праці підприємства
Розрахунок фонду заробітної плати включає:
встановлення розцінки на виготовлення одного виробу шляхом множення трудомісткості його виготовлення (табл. 2) на середню годинну тарифну ставку (табл. 5) відповідно до середнього розряду робіт (табл. 6), передбаченого для виробництва відповідного виробу (середню годинну тарифну ставку знаходять методом інтерполяції, виходячи з тарифних ставок двох сусідніх розрядів);
розрахунок тарифної заробітної плати основних виробничих робітників, які працюють за відрядною системою оплати праці (табл.1.4);
розрахунок планового фонду основної заробітної плати робітників-відрядників визначають з розрахунку 20% розміру преміальних доплат. Для забезпечення високого рівня мотивації праці на підприємстві застосовується система заохочення та стимулювання праці. При цьому премії виплачуються за результатами роботи відповідних підрозділів (табл. 1.4);
розрахунок фонду основної заробітної плати робітників-відрядників у звітному періоді, виходячи з фактичного виконання планових завдань по кожному з виробів і встановлення величини премій у відсотках до тарифного фонду (табл. 1.4). Для врахування розміру преміальних доплат з фонду заробітної плати
8
підприємства залежно від рівня виконання виробничої програми в курсовій роботі рекомендується усереднена шкала залежності між ними, наведена в табл. 7;
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Таблиця 1.4 |
|
|
Фонд заробітної плати основних виробничих робітників |
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Види |
Обсяг |
Відрядна |
Тарифний фонд |
Середній |
|
Фонд зарплати |
||||
продукції |
виробництва, |
розцінка, |
зарплати |
розмірпремій, |
|
основних виробничих |
||||
|
тис.шт |
грн |
відрядників,тис.грн |
|
% |
|
робітників з |
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
врахуванням премій , |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
тис.грн |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
план |
звіт |
|
план |
звіт |
план |
звіт |
|
план |
звіт |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Виріб Ї |
185 |
177,5 |
13,328 |
2465,680 |
2365,720 |
20 |
15 |
|
2958,816 |
2720,578 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Виріб Д |
900 |
965 |
1,128 |
1015,200 |
1088,520 |
20 |
25 |
|
1218,240 |
1360,650 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Виріб І |
200 |
220 |
11,0592 |
2211,840 |
2433,024 |
20 |
25 |
|
2654,208 |
3041,280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Всього |
|
|
|
5692,720 |
5887,264 |
|
|
|
6831,264 |
7122,508 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Середня годинна тприфна ставка,грн/год
Сгтс(Й) =1,44+(3,8-3)*(1,6-1,44) = 1,568
Сгтс(Д) =1,44+(3,4-3)*(1,6-1,44) = 1,504
Сгтс(І) =1,44+(3,6-3)*(1,6-1,44) = 1,536
Відрядна розцінка, грн
Ї = 8,5*1,568= 13,328 Д = 0,75*1,504= 1,128 І = 7,2*1,536= 11,059
Тарифний фонд зарплати відрядників (п), тис. грн
Ї = 185*13,328 = 2465,68 Д = 900*1,128 = 1015,2 І = 200*11,059 = 2211,84
Всього = 2465,68+1015,2+2211,84 = 5692,72
Тарифний фонд зарплати відрядників (з), тис. грн
Ї = 177,5*13,328 = 2365,72 Д = 965*1,128 = 1088,52 І = 220*11,059 = 2433,024
Всього = 2365,72+1088,52+2433,024 = 5887,264
Середній розмір премій (з)
Ї = 175/177,5*100 = 95,946 -премія =15 % Д = 971,5/965*100 = 107,222 -премія =25 %
І= 215,75/220*100 = 110 -премія =25 %
фонд основної заробітної плати (ФОЗП) працівників підприємства, який визначають помноживши чисельність окремої категорії працівників на
9
відповідний усереднений рівень заробітної плати даної категорії відносно основних виробничих робітників (табл.3.8) з додаванням отриманих добутків;річний (плановий і звітний) фонд заробітної плати (ФЗП) працівників підприємства з врахуванням додаткової заробітної плати в розмірі 9% основної.
Фонд зарплати основних виробничих робітників з врахуванням премій (п), тис. грн
Ї = 2465,68+(20/100)*2465,68= 2958,816
Д = 1015,2+(20/100)*1015,2= 1218,24
І = 2211,84+(20/100)*2211,84= 2654,208 Всього = 2958,816+1218,24+2654,208 = 6831,264
Фонд зарплати основних виробничих робітників з врахуванням премій (з), тис. грн
Ї = 2365,72+(15)/100)*2365,72= 2720,578 Д = 1088,52+(25)/100)*1088,52= 1360,65 І = 2433,024+(25)/100)*2433,024= 3041,28
Всього = 2720,578+1360,65+3041,28 = 7122,508
Фонд заробітньої плати всіх працівників, тис. грн
Фозп(п) =6831,264*(1+0,1375*0,7+0,275*0,9+0,045*0,8+0,0875*1,2+0,095*1,5)=11116,174 Фозп(з) =7122,508*(1+0,1275*0,7+0,295*0,9+0,055*0,8+0,0975*1,2+0,095*1,5)=11810,899
Фонд зарплати всіх працівників з врахуванням додаткової ЗП в розмірі 9% основної, тис. грн
РФзп(п) =11116,174*1,09=12116,63 РФзп(з) =11810,899*1,09=12873,88
Середня ЗП одного працівника, тис. грн
ЗП1(п) =(12116,63/3413)/12=0,296 ЗП1(з) =(12873,88/3626)/12=0,296
1.4.Вартісна оцінка основних виробничих фондів підприємства
Розрахунок вартості основних виробничих фондів підприємства включає визначення початкової, залишкової їх вартості на початок і на кінець року, балансової вартості, а також суми амортизаційних відрахувань.
Початкову вартість на кінець року знаходять за даними табл. 9 і табл. 10 для кожної групи основних виробничих фондів окремо і для підприємства в цілому з виділенням власних і орендованих основних виробничих фондів.
Залишкову вартість на початок і на кінець року знаходять з врахуванням зношення за даними табл. 9 і табл. 10 для кожної групи основних виробничих фондів окремо і для підприємства в цілому з виділенням власних і орендованих основних виробничих фондів.
Балансову вартість основних виробничих фондів визначають з врахуванням введення і виведення їх з експлуатації в розрахунковому періоді:
10