конспект заняття 2
.docxТема. Виготовлення валентинок
Мета: навчити виготовляти вітальну листівку, творчо працювати; розвивати координацію рухів при склеюванні, логічне мислення, спостережливість, креативність,навички самостійно працювати; виховувати старанність, повагу до своїх близьких, рідних і друзів.
Обладнання: простий олівець, кольоровий папір, паперова смужка, клей, ручка, наклейки,ножиці.
Форма проведення: бесіда, практичне заняття.
Місце проведення: Мукачівська ЗОШ № 20
Хід заняття
І. Організаційна частина
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Біля парти станем чемно –
Плине час хай недаремно.
Будемо уважні всі.
Сядем на місця свої.
-
Добрий день, діти.
-
Сьогоднішнє заняття з вами проведу я, звати мене Ольга Степанівна.
ІІ. Основна частина
1. Вступна бесіда
-
Учні,яке у нас незабаром буде свято?(День Святого Валентина)
-
Що ви знаєте про це свято?(Висловлюються)
-
А що закохані дарують одне одному у цей день?(Валентинки)
-
Правильно.Але, валентинки можна дарувати не тільки тому, в кого ви закохані, їх можна дарувати близьким, рідним, друзям.
-
Тому сьогодні ми зробимо валентинки, і подаруємо їх своїм близьким.
-
Адже, річ або предмет, який зроблений своїми руками, отримувати набагато приємніше, купленої речі.
Отже, тема нашого заняття «Виготовлення валентинок».
2. Пояснення послідовності роботи.
-
Сьогодні ми будемо виготовляти ось таку валентинку(Показую).
-
Спочатку потрібно вирізати валентинку з кольорового паперу.
-
Ми виготовимо квітки, якими будемо прикрашати валентинки.
-
Для цього потрібно взяти в ручки простий олівець та смужку, яку я вам дала.
-
Потім притримуючи пальчиком, обгорнути кінчик олівця цією смужкою.
-
Вслід за цим обережно зняти смужку, закріпити її клеєм. Після цього ці квітки потрібно приклеїти на валентинку.
-
Також ми будемо прикрашати листівку різноманітними наклейками,а вкінці на ній можна написати приємні слова для близьких.
3. Повторення послідовності роботи.
-
Отже для того, щоб виготовити валентинку, потрібно вирізати листівку у формі серця з кольорового паперу, зробити квітки, якими прикрасимо її.
-
Всід за цим потрібно приклеїти наклейки та підписати листівку.
4. Повторення техніки безпеки.
-
Хто пам’ятає техніку безпеки з клеєм?(Висловлюються)
-
Молодці. Що ви знаєте про неї?( При потраплянні клею на одяг, його потрібно негайно змити водою, для притискання елементів і витирання рук треба користуватися серветкою, закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити).
-
А для того щоб використовувати ножниці потрібно пам’ятати, що вони повинні бути з заокругленими кінцями.Також їх не можна залишати в розкритому вигляді, і передавати їх слід лише в закритому вигляді, тримаючи їх кінцями до себе. Не розмахуй ножницями, під час різання не ходи, а також не підходь занадто близько до того, хто ними працює.
-
Ми повторили техніку безпеки, тому можемо починати виготовляти валентинки.
5. Робота учнів.
-
Беремо ножниці, і обережно вирізаємо листівку у формі сердечка.
-
Для того щоб виготовити квітку, яка буде прикрашати валентинку, потрібно взяти в ручки простий олівець та смужку, і притримуючи пальчиком, обгорнути кінчик олівця цією смужкою.
-
Вслід за цим обережно знімаємо смужку, закріплюємо її кінець клеєм, і отримуємо красиву квіточку. Такі квіточки ми можемо приклеїти по краям кольорового сердечка.
-
Після цього берем наклейки та прикрашаємо ними листівку.
-
Якщо хочете, то можете на них написати щось, ось у мене, наприклад, написано: «З любов’ю!», та «Для тебе!». Як ви думаєте, кому можна подарувати валентинку з такими словами?(Висловлюються)
-
Коли ви будете їх дарувати, то все, що захочете побажати напишіть вже всередині валентинки.
ІІІ. Підсумок заняття.
-
Зараз нагородимо учнів які були найбільш креативними,оригінальними та акуратними(Нагородження учнів).
-
Що ми сьогодні з вами робили?(Валентинки).
-
Вам сподобалось?(Так)
-
Для чого ми робили валентинки(Щоб подарувати близьким)
-
Кому саме ви їх подаруєте?(Висловлюються)
-
Мені було дуже приємно проводити з вами заняття, тому всі учні отримають емблемки до Дня Святого Валентина.
-
Дякую за увагу.До побачення.