- •Завдання уроку:
- •Хід уроку
- •1) Весно-Весно весняночко, 2) Зніми чари зимовії,
- •(Кінець уроку)
- •Тема уроку: "де лелека водиться там щастя народиться"
- •Завдання:
- •Хід уроку
- •(Кінець уроку)
- •Завдання уроку:
- •Хід уроку:
- •Слухання: “Баба Яга”, “Богатирські ворота“ Мусорський.
- •Вона мені тихесенько співа Люби, дитино, наш чарівний край,
- •(Кінець уроку)
- •Завдання уроку:
- •Хід уроку.
- •Укр. Нар. Пісня "Соловеєчку сватку, сватку "
- •Слухають пісню " Там над річкою ".
- •Там над річкою, 2) а як уплела, 3) Плинь, віночку, плинь
- •Діти співають пісню: "Купала на Івана ".
- •(Кінець уроку)
- •Завдання уроку:
- •Хід уроку.
- •Вчитель виконує марш “Гей там на горі січ іде ”.
- •Розучування з дітьми пісні-маршу “Гей там на горі січ іде”.
- •Слухання: фрагмент з увертюри “Тарас Бульба”.
- •Слухання: фрагмент двобою з увертюри “Тарас Бульба”.
- •Слухання та розучування з дітьми пісні “Ой Морозе, Морозенку”.
- •(Кінець уроку)
Тема уроку: "ВЕСНА ІДЕ – РАДІСТЬ НЕСЕ"
Мета уроку: через активізацію художньо-образного мислення та уяви дітей пробудити емоційне, поетичне відчуття оживаючої Природи. “Занурити” дітей у ситуацію зустрічі Зими і Весни через їхню безпосередню участь в імпровізованому дійстві.
Завдання уроку:
За допомогою поезії та музики оживити в уяві дітей образи весняної природи;
Спонукати дітей до знаходження паралелей між прослуханими художніми образами та Природою;
Залучити дітей до виконання хороводів, розучування пісень;
Одночасно здійснювати: формування співацьких навичок, (навички правильного дихання, звуковедення, дикції, фразування та виразність співу); роботу над пластичністю жестів, над характером кроку, над особливостями ведення хороводу – як своєрідного рисунку по землі.
Привчати дітей слухати і оцінювати своє виконання і виконання товаришів;
Визвати у дітей почуття захоплення давніми традиціями предків, повагу до них.
Музичний матеріал: "Шкільний співаник" зб. Ф.Колеса - "Весна" С.155 (слухання)
Збірка пісень для 1-3 класів “Вчимося співати” Харків 2000.: "Благослови мати, весну закликати" (слухання), С. 71; "Зима і весна" (слухання), - С.38; "Подоляночка"- пісня-хоровод (виконання) С.40; "Ой минула вже зима" (виконання) С.38.
Збірка пісень "Українське дошкілля". - Київ “Музична Україна” 1991. хоровод "Сонечко"(виконання) С.74; Пісенник для малят “Катрусіна пісня" С.44, "Співаночки"(слухання).
Хід уроку
З глибини віків, відколи люди навчилися спостерігати Природу, вони задумувалися: що відбувається в Природі? Чому починає танути сніг, чому з під снігу прокльовуються маленькі білі квіти?
- До речі, як вони називаються? Чому скрізь замерзлу землю сходить зелена травичка? Безконечне число “чому?”. Нерідко у відповідь на таке "чому?" виникали казки та легенди. А хто пам’ятає легенду про підсніжник? (діти розповідають легенду: - Підсніжники - це квітки, які виникли з сліз Єви, коли все було заметено снігом і вона почала втрачати надію, віру в свої сили. Дві сльозинки розтопили сніг, торкнулися Землі, а Земля подарувала дві квітки. Підсніжник - це квітка надії).
Ми маємо дуже багато легенд і казок про Весну, про весняні квіти, і всі вони чарівні. Одна така розповідь і завітала до нас в гості: (лагідна мелодія на початку розповіді, яка повільно стихає).
РОЗПОВІДЬ: Була зима. Одного зимового ранку, послала старенька мати сина в ліс за дровами. Взяв Іванко санчата, натягнув кожух та й пішов. Поки збирав хворост, трошки змучився та сів перепочити. Чує неподалік хтось стогне. Пішов Іванко на голос, бачить: а там старенькій дідусь провалився в яму, яку мисливці підготували для звірини. Дідусь дуже зрадів побачивши хлопця і почав просити витягнути його з цієї ями. Це було дуже тяжко зробити і хлопець витратив на це дуже багато часу. Вечоріло, хмизу він ще не набрав... Задумався, що ж робити? Їхати до дому з напівпустими санями? А з другої сторони ніч наступає, в лісі страшно. Дідусь, якого він витягнув, побачив сумніви хлопця і вирішив віддячити Іванкові за його добре серце. Він сказав: “Не маю я хворосту, щоб додати в твої сани, не маю грошей щоб оплатити твою послугу, та хочу все-таки віддячити за твоє добре серце. Я даю тобі дар, з яким ти зможеш бачити те, що не бачать прості люди, чути і розуміти мову звірів та птахів, мову сонця, вітру та землі. Сказавши це дідусь щезнув. А хлопець потяг напівпусті санки до дому і раптом чує:
СОВА кричить: Пугу, Пугу, Зимонько, я несу тобі тугу,
Годі танцювати час уже тікати,
Завтра Стрітення буде, весну красну приведе.
ЗИМА: Я, твого Стрітення не боюсь і трохи,
Я з Весною стрінусь, гляну лиш сердито,
Всі забудуть зразу про нікчемне Літо.
СОВА: Пугу, Пугу, ось тобі прикмета:
- Сорока стрекоче, гніздо вити хоче.
І побачив хлопець білолицю Зиму, вдягнуту в усе біле, навіть волосся теж було біле, як сніг. Біля неї стояв сивий мороз в теплому кожусі з посохом в руках.
ЗИМА (розгнівано): Ой Морозе, розвернися, ти їм добре покажися,
Ти сороку цокотуху, заморозь її брехуху,
І Сича із нею враз, щоб даремно не сміявсь.
Після побаченого і почутого, вражений Іванко поспішив до дому і довго не міг зрозуміти: привиділося це все йому чи ні? А зранку він прокинувся від якоїсь пісеньки, виглянув у вікно і зрозумів, що її співають дерева та кущі.
ПІСНЯ: " Весна" (виконується вчителем)
Зацікавився хлопець, побіг до лісу, дивитися - а там дівчата спалили опудало Зими та й співають пісню:
ПІСНЯ: "Благослови мати, весну закликати"(виконується вчителем)
Іванко озирнувся та побачив біля дівчат розлючену Зиму та суворого Мороза, прислухався хлопчик і чує:
ЗИМА: Ой, Морозе, що ж це люди, насміхаються з нас всюди.
Нас почали виганяти, Весну красну закликати!
Ти провчи їх любий друже, а то весело їм дуже.
Землю скуй, щоб плуг зламався, кожен в хаті щоб сховався,
Заморозь їм добре ноги, щоб тікали без дороги.
Тут закрутила хуртовина, засвистів вітер, поміцнішав мороз. (фрагмент мелодії).Дивиться Іванко, що ж це буде? Бачить, а маленький хлопчик побіг на середину тай закликає: