- •Фронтальне опитування
- •Робота над віршем
- •Робота над малюнком
- •Реклама уроку
- •Урок навчить нас:
- •Робота над прислів’ями
- •1. Розповідь вчителя
- •2. Робота за віршем
- •Робота в малих групах
- •Розповідь вчителя
- •Розповідь з елементами бесіди
- •Дидактична гра
- •Розповідь з елементами бесіди
- •2. Дидактична гра «Рослини нашого лісу»
Клас 3
Предмет: «Я і Україна громадянська освіта»
Тема: «Екскурсія по лісу»
Мета: розширювати знання учнів про красу природи, розвивати творчу уяву, фантазію учнів, уміння спостерігати, порівнювати, пробуджувати захоплення силою і красою природи, виховувати любов до навколишнього світу, а ліс – це одне з основних джерел чистого повітря і наш годувальник.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку:
І Організаційна частина
Встаньте всі рівненько. Добрий день, діти!
Сідайте. Приберіть все зайве із своїх парт, подивіться мені в очі, усміхніться один до одного і вирушимо на екскурсію в ліс. Перед тим як піти в ліс послухайте цільовий інструктаж з техніки безпеки:
1 Від школи до місця проведення екскурсії і назад рухатися колоною по двоє. Перша і остання пара несе червоний прапорець.
2 Під час руху не відставати від групи і не галасувати.
3 Не брати до рук незнайомих предметів.
4 Не збирати і не куштувати ніяких ягід.
5 Не ламати в лісі гілки, не топтати квіти, не рвати рослин.
6 Не пустувати біля води.
7 Не кидати в озеро сміття.
8 Не гратися з сірниками і не розводити вогнищ.
9 Не смітити і не кричати у лісі.
10 Не руйнувати мурашників і гнізд пташок.
Прошу бути всіх обережними, активними, уважними, вихованими.
ІІ Перевірка раніше засвоєних знань учнів
- Діти, ми прийшли до лісу. Давайте пригадаємо, що ви засвоїли на минулому уроці.
Фронтальне опитування
Яку тему вивчали на минулому уроці? (Скарби України)
Над чим працювали вдома? (Відшукували інформацію про Скарби України)
Що ви знаєте про музеї? Перші музеї в Україні. Музей – заклад, у якому зібрано і виставлено для огляду та збереження творів мистецтва, пам’яток історії, природознавчих колекцій тощо. Види музеїв: краєзнавчий, історико-краєзнавчий, природничий, бойової та трудової слави, картинна галерея, меморіальний. Перші музеї в Україні з’явилися на початку 19 століття в Миколаєві, Феодосії, Одесі та Києві. Основні фонди цих музеїв складали матеріали археологічних знахідок)
Робота над віршем
А зараз я вам зачитаю вірш, а ви його уважно послухайте.
У цей світ ми увійшли ще малюками,
У світ багатий, загадковий і казковий.
Стежину колисковими піснями
Матуся нам стелила у світ Мови.
А слів у мові – не порахувати:
Яскраві, наче зорі вечорові,
Дзвінкі, немов трембіти у Карпатах,
Могутні, наче хвилі ті Дніпрові.
Як ви розумієте цей вірш? Чи може існувати український народ без української мова?
А тепер послухайте інші вірші.
В Україні рідній міст і сіл немало,
Але є між ними місто головне.
На дніпровських кручах місто те постало
Наш величний Київ я люблю тебе.
Самійлик Артем
Київ і Хрещатик як любимо ми їх.
Весною там каштани, а взимку тільки сніг.
Краси такої зроду не бачив увесь світ.
Приїдьте, завітайте, в столицю, у наш дім.
Михайло Школа
Києве мій величавий,
Місто на схилах Дніпра.
Києве мій златоверхий
І монастир Печерський,
Золоті ворота –
Брама урочиста і головна
Ратушна Настя
Ви всі уважно послухали вірші, як ви думаєте, які міста нашої країни можна назвати скарбом України?
Робота над малюнком
Що зображено на малюнку? Де знаходиться? (Києво-Печерська лавра, м. Київ)
А це що таке? Де знаходиться? ( Золоті ворота, м. Київ)
Що це і де знаходиться? ( Собор Святого Юрія, м. Львів)
ІІІ Актуалізація чуттєвого досвіду опорних знань та вмінь учнів.
Бесіда
Природа – це багатство і краса нашої рідної землі. Кожен з нас не уявляє свого життя без чарівного світу природи – розлогих ланів, тінистих лісів, повноводних річок і чистого блакитного неба. Зберегти цей дивосвіт для себе, для нащадків, обов’язок кожного мешканця нашої чудової планети – Земля. Ми будемо не лише захоплюватись красивими пейзажами, не просто гуляти або відпочивати, а й спостерігати і робити висновки. Ми звернемо увагу на те, як легко дихається в лісі, який він красивий, скільки тут росте різних рослин і живе різноманітних звірів, що всі вони перебувають у злагоді. Послухайте голос лісу, подивіться навколо, якої шкоди завдає людина своєму неоціненному другу – лісу своєю нечемною поведінкою.
Реклама уроку
Урок має бути: Ми будемо:
Цікавим уважними
Незвичним активними
Навчальним кмітливими